Skandynawski styl to marka sama w sobie. Jej wyznacznikami jest prostota, nieskazitelna jakość wykonania i czyste piękno. Kto raz rozgościł się wśród nordyckich klimatów, z trudnością przychodzi mu ich pozostawienie. Dotyczy to również przestrzeni dedykowanych dzieciom.

Dzisiejsza inspiracja to pokoik rodzeństwa z Kopenhagi (ujęcie pokazuje jego dziewczęcą część). Jego ściany dekoruje przepiękna tapeta Harlequin, a dodatki pochodzą od popularnych duńskich marek tj. RICE i Ferm LIVING.

1 – chorągiewki (ang. bunting) – często spotykana w Skandynawii ozdoba pokoiku. Zawieszona pod sufitem, nad drzwiami czy łóżkiem będzie wyraźnym akcentem dekoracyjnym dziecięcego wnętrza.

2 – łóżko IKEA – dzięki sprytnej regulacji, można je wydłużać do ok. 2m!

3 – lampka grzybek – przydymione drewno dębowe oraz delikatne światło padające zza muchomorka to największe zalety uroczego kinkietu.

4 i 5 – poduszki  to jeden z tych dekoracji, których nigdy za wiele. Nr 4 przedstawia kota Aristo, który dumnie będzie się prezentował zarówno w łóżeczku dziecięcym jak i turlając się na podłodze. W towarzystwie raźniej, dlatego zapoznajmy go z koleżanką Elephant… Poduszki Ferm LIVING wykonane są z 100% bawełny organicznej.

6 – narzuta z sową – niektórzy używają jej jako kołderki, inni jako maty edukacyjnej, jeszcze inni narzucają na dziecięce łóżko.

7 – plakat ABC – wyprodukowany w Szwecji przez firmę ISAK pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i edukacyjną. Gruby karton pokryty specjalną powłoką pozwala na pisanie po nim i chroni przed zabrudzeniem (może być stosowany nawet jako mata do jedzenia!).

8 – dinozaur RICE. Skandynawska marka, która kojarzy się ze stołową melaminą i domkami z rafii, produkuje także zabawki. I to jakie! Straszne potwory! ;)

9 – kolorowy wąż Ferm LIVING. Nie tylko do zabawy na podłodze, ale także jako ochraniacz do łóżka albo…osłona pod drzwi. Niezwykle kolorowy i milutki w dotyku.

10 – komoda Merlin od Oeuf – niezastąpiony mebel do przechowywania dziecięcych ubranek lub akcesoriów. Może być również pełnić fukncje podstawy dla przewijaka.

11 – dziergane maskotki Sebra – do wyboru kilka zwierzątek, które będą niezastąpionym kompanem dziecka. Na dobre i złe chwile.

12 – skrzynka botaniczna – mimo nazwy świetnie odnajduje się w pokoju dziecięcym jako pojemnik na zabawki. Po dołączeniu kółek (13) będzie można łatwo ją przemieszczać z kąta w kąt. Dla fanów prostych DIY!

 Zdjęcia pokoiku: blog Ferm LIVING