Zdajemy sobie sprawę, że skosy w pokoju dziecięcym bywają kłopotliwe w zagospodarowaniu przestrzeni oraz wymagające w aranżacji.

Drobne rady, jak poradzić sobie ze skosami w pokoju dziecięcym:

1. Kolor ścian i podłóg. Jasny, najlepiej biały, który optycznie powiększy wnętrze. Na poddaszu na ogół znajduje się niewielkie okno dachowe, dlatego musimy zadbać o to, aby jak najwięcej światła wpadało do  pomieszczenia. Warto również zadbać o sztuczne oświetlenie – im więcej lamp tym lepiej.

2. Trzeba byłoby się zastanowić, czy malujemy albo tapetujemy jedną ze ścian w pokoju? (zdj. 1 , 3) Może to tylko podkreślić skosy. Lepiej zachować jednolitość kolorystyczną ścian i sufitów.

3. Dedykowane meble i rozwiązania skrojone ściśle „na miarę”. Niestety, wiele trzeba będzie zlecić stolarzowi, który stworzy meble pod wymiar. Z drugiej strony, otrzymujemy oryginalne zabudowy, których nie kupimy w żadnym sklepie. Może, przy okazji, spełnimy dziecięce marzenia o kryjówkach i skrytkach…? :)

4. Warto wykorzystać każdy centymetr powierzchni  i stworzyć jak najwięcej miejsc przechowywania (zdj. 2). Szuflady pod łóżkiem to bardzo dobry pomysł.

5. Dodatki, dekoracje. Warto pamiętać, że im mniej kolorów, tym większe wrażenie harmonii wnętrza. To pewne, że kolorowe zabawki wniosą wiele artystycznego nieładu:)

Źródło zdjęć: 1, 2, 3, 4, 5

Po więcej zdjęć odsyłamy do Pinterest; na hasło “attic kids room” pokazuje się wiele pokoików ze skosami.