Niebo jest…? Niebieskie! Tak odpowiadały nasze dzieci, kiedy uczyły się nazywać kolory. Niebieski jest zimny. Kojarzy się z wodą, morzem, niebem. Mimo to, w pokojach dziecięcych nie robi takiego wrażenia.

W Wikipedii jest napisane: “W architekturze barwa stosowana do powiększania małych pomieszczeń i wnętrz, działa uspokajająco. W kompozycji stosowany z drewnem i innymi jasnymi barwami“. Ten opis dobrze pasuje do skandynawskiego wnętrza, dlatego dziś na blogu przegląd dziecięcych pokoików z niebieską nutą.

 

Niebieski zarezerwowany tylko dla chłopców? Nonsens. Równie pięknie prezentuje się w dziewczęcych wnętrzach, a jeszcze lepiej w połączeniu z czerwienią. I chyba taki zestaw podoba nam się najbardziej.

 

Jeden z ulubionych stylów, w którym urządza się chłopięce pokoiki. Marynistyczny. Motyw nautical to mix czerwonego i granatowego, szerokie pasy, deski pomalowane białą farbą, koła ratunkowe i wiosła. Must have każdego statku wodnego to również girlandy z chorągiewek. Dostępne w naszym blogowym sklepie scandikids.pl.

 

Oczywiście niebieski może mieć różne nasycenia, od błękitu po granatowy. Tutaj prześliczny biało-szary pokoik z modnymi, turkusowymi dodatkami. Wiem, wiem. Turkus jest odcieniem zielonego. Dla mnie zawsze będzie kojarzył się z błękitami. Tak jakoś mam;)
PS. poduszka w gruszki jest świetna!

 

Tym razem błękitna boazeria w pokoju dla rodzeństwa. Kwiatowe akcenty podkreślają romantyczny i bardzo dziewczęcy charakter pomieszczenia, natomiast druga część pokoju jest dla typowego małego żeglarza.

 

Romantyczny charakter i niebieski odcień ma girlanda w skandynawskim stylu. Na zdjęciu model Duck Egg.

 

Pokój urządzony w całości elementami dekoracyjnymi od Sebry.

 

Kolejne pomieszczenie małego mężczyzny. Tapetę w samochody Rush Hour (Ferm Living)  można zamówić u nas w sklepie.

 

Niebieska wzorzysta tapeta w połączeniu w żółtym akcentem dobrze ze sobą współgrają. Duże krzesło to fotel bujany Eames.

 

I kolejny przykład dobrego układu yellow <=> blue.

 

I nasz naj naj naj! Vintage pokoik z cudną tapetą w konie, planszami ptaków i motyli oraz tkanym chodniczkiem. Jest nawet poduszka z liskiem od Ferm Living.

Zdjęcia pochodzą z: pinterest, sebra.dk, scandikids.pl