Większość rodziców rozpoczyna przygotowania pokoju dla niemowlaka od zakupu łóżeczka. Przyszła mama Oskarka zaopatrzyła się w jedno z najładniejszych łóżeczek na rynku, duńskie Leander. Podobnie jak KILI, podlega ono regulacji i “rośnie razem z dzieckiem”. Pomogłyśmy w dobraniu pozostałych mebli i dekoracji do pokoju synka.

Do łóżeczka dopasowałyśmy wygodny fotel do karmienia. Wybór padł na markę Bloomingville, model Mammoth ze względu na jego wielkość i brak podłokietników. Na ścianie powiesimy miętową lampkę; każdy, kto wstaje do dziecka w nocy potrzebuje intymnego, nie rozbudzającego światła. Taka chmurka to również piękny akcent dekoracyjny, a pościel Ferm LIVING pasuje do niej idealnie. Na fotel zarzucimy kilka ozdobnych poduszeczek, a do przechowania drobiazgów typu smoczek czy książka posłużą nam półeczki – domki. W pokoiku znajdą się również: przewijak Leander i biała szafa na wymiar.

Urządzenie pokoju niemowlęcego to niełatwa sprawa. Warto pomyśleć nad stworzeniem pomieszczenia w neutralnych barwach, a za pomocą akcesoriów “dodawać mu kolorów”. Pokażemy jak to szybko zrobić.

 

Pierwsza zmiana to złote gwiazdki. Jeden arkusz naklejek wystarczy, aby odmienić wnętrze, które nam się po prostu znudziło.

Kolejna odmiana jest bardziej znacząca, ale nie wymaga dużych nakładów czasowych. Na ścianie z łóżeczkiem naklejamy 1-2 rolki tapety.

Jeśli zamiast latawców wybierzemy romby, pokój nabierze lekkości i delikatności. Dorzucimy kilka różowych dodatków (pościel w chmurki, plakat z księżycem), by dopełnić dziewczęcego charakteru pomieszczenia.

Możemy również pomalować wnętrze na jasny kolor, który je ociepli np. brzoskwiniowy czy pudrowy róż. 

Jeśli potrzebujecie pomocy w dobieraniu dodatków do pokoju Waszego malucha – piszcie do nas: info@scandikids.pl  Z pewnością pomożemy! :)