Przymierzając się do napisania postu o kuchenkach dla dzieci natknęliśmy się na świetny pomysł z serii ZRÓB TO SAM:) Zobaczcie sami i oceńcie efekt wielkiej przemiany starej szafki pod TV w  miejsce uwielbiane przez małe kucharki i małych kucharzy czyli mini kuchnię!

 

Ze starego mebla usunięto drzwiczki oraz półkę na dvd;) i zeszlifowano starą farbę.

 

Trzeba było wyrzucić tylną płytę szafki i zastąpić ją nową, wyciąć otwór na zlew i położyć półki (tu znajdzie się lodówko-zamrażarka;). W lewym górnym rogu zawiśnie mikrofalówka zrobiona ze starej obudowy. Plus oczywiście kilka warstw farby.

 

I już widać efekt: w pełni funkcjonalny aneks kuchenny! Płytę do gotowania stanowi płyta wiórowa z naklejonymi podkładkami pod kubek i prawdziwe pokrętła “do gazu”, natomiast “widok za oknem” to obramowane zdjęcie. Kran, koszyczki do lodówki czy uchwyty meblowe znajdziecie w każdym sklepie budowlanym.

 

Jako szyby w mikrofalówce i piekarniku posłużyły ciemne płyty plexiglas. Zasłonki w czerwoną krateczkę vichy oraz wieszak na wszelkie mieszadła to szczegóły, które dopełniają całości. I jak Wam się podoba ta przemiana? Czy Wasze dzieci byłyby zadowolone z takiej zabawki made by hand?

 Zdjęcia pochodzą z giggleberrycreations.blogspot.com